Logotyp av Properties & Partners Borlänge
Logotyp av Properties & Partners Borlänge

Lunde Mats Gata 1

Hagalund, Borlänge kommun

Visa på karta

1 395 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    76 m²
    Våning
    1
    Avgift
    5 504 kr/mån
    Driftkostnad
    6 000 kr/år

Byggår
1957
Förening
HSB BRF Lundegård i Borlänge
Energiklass
E
Pris/m²
18 355 kr/m²
Premium
Balkong
Välkommen till Lunde Mats gata! Fräsch rymlig trea med ett lugnt läge på Hagalund och promenadavstånd till det mesta stan har att erbjuda. Bostaden ligger endast en trappa upp och har en stor inglasad och solig balkong. Inbjudande välkomnande hall. Stort renoverat kök med plats för matgrupp. Renoverat badrum med kakel/klinker (golvvärme) som gjordes om 2022 i samband med föreningens stambyte. Två sovrum. Här bor du nära centrums butiker, gym och restauranger, caféer, Kupolen och nya högskolan. I månadsavgiften ingår värme, vatten och bredband.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Lundegård i Borlänge

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling