Logotyp av Nytt Hem Sverige AB
Logotyp av Nytt Hem Sverige AB

Ingetoragatan 1, lgh 516-1204

Haga Norra, Solna kommun

Visa på karta

5 875 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    78 m²
    Våning
    2 av 7, hiss finns
    Avgift
    5 295 kr/mån

Förening
BRF Mathilda i Haga Norra
Pris/m²
75 321 kr/m²
Nyproduktion
Balkong
Hiss
- Avgiftsfritt i ett år! - Snabbt tillträde om så önskas! - Flexibelt tillträde under 2026. - Låg belåningsgrad. - Dubbla balkonger. - Gemensam takterrass. Denna fina trea på 78 kvm erbjuder en genomtänkt planlösning med ljusa rum, generös takhöjd och stora fönster som skapar ett luftigt och modernt hem. Här får du både sociala ytor och privata rum i perfekt balans. Köket är stilrent med integrerade vitvaror, gott om förvaring och en exklusiv bänkskiva i granitkeramik – ett slitstarkt och elegant material som lyfter helheten. Köket ligger i öppen anslutning till vardagsrummet, vilket ger en naturlig samlingsplats för matlagning, middagar och umgänge. Från vardagsrummet når du dessutom en liten balkong, perfekt för morgonkaffet eller en stunds frisk luft. Bostaden rymmer två sovrum: ett större med plats för dubbelsäng och bra garderober, samt ett mindre som man även når lägenhetens andra balkong. Det helkaklade badrummet har moderna materialval, duschvägg i glas samt tvättmaskin och torktumlare. Från hallen når du dessutom en praktisk klädkammare med gott om förvaring. Lägenheten ligger i en expansiv stadsdel - Haga Norra. Runt hörnet ligger mysiga och levande Matildatorget som kommer ha restauranger m.m. Du kommer även ha närhet till kommunikationer och en bit ifrån även Mall of Scandinavia.
Läs mer om bostaden

Räkna på ditt nya boende

BRF Mathilda i Haga Norra

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling