Logotyp av Fastighetsbyrån Trelleborg
Logotyp av Fastighetsbyrån Trelleborg

Klörupsvägen 37D

Gula Gården, Trelleborgs kommun

Visa på karta

1 600 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    79 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    6 782 kr/mån

Byggår
1967
Förening
Riksbyggen BRF Gula Gården
Energiklass
E
Pris/m²
20 253 kr/m²
Premium
Välkommen till omtyckta Gula Gården – här väntar en optimalt planerad trerummare med ett underbart söderläge och utsikt över den idylliska innergården. Redan vid första steget in märks det hur välplanerad bostaden är, och den stora inglasade balkongen blir snabbt en naturlig förlängning av hemmet. Med fönster åt både norr och söder flödar ljuset generöst genom rummen. Balkongen används flitigt, från det att vårsolen tittar fram tills att höstens sprakande färger målar utsikten. Lägenheten har genomgående nyare laminatgolv som binder samman rummen på ett harmoniskt sätt. Det smakfullt renoverade köket bjuder på moderna, tidlösa val – beige luckor, snygg belysning och full utrustning med integrerad kyl/frys, diskmaskin, inbyggnadsmicro och en trivsam matplats. Badrummet, helkaklat i stilrent vitt och grått är utrustat med både tvättmaskin och torktumlare – bekvämlighet på bästa nivå. Bostaden rymmer två bra sovrum med plats för garderober samt en rymlig klädkammare. Med en genomtänkt planlösning, rymlig hall med plats för både garderober och barnvagn, samt sovrum placerade på varsin sida av bostaden, är detta ett praktiskt hem. På Gula Gården bor ni i en trivsam och välskött förening med en fantastisk innergård – här finns bland annat mysiga uteplatser, lekplats och gröna ytor för både avkoppling och lek. Läget är perfekt med närhet till centrum där caféer, butiker, apotek och service finns inom räckhåll. Skolor, förskolor och goda kommunikationer ligger också bekvämt på gångavstånd. Kontakta mäklaren för att boka visning!