Logotyp av LF Fastighetsförmedling Botkyrka
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Botkyrka

Ringvägen 1L

Grödinge, Botkyrka kommun

Visa på karta

2 095 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    65 m²
    Våning
    1 av 11, hiss finns
    Avgift
    4 712 kr/mån

Byggår
2019
Förening
BRF Malmsjön i Vårsta
Energiklass
C
Pris/m²
32 231 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Välkommen till denna trivsamma trerummare på första våningen i Vårsta. Huset stod färdigt 2019 och lägenheten är belägen en trappa upp, vilket ger ett bekvämt och modernt boende. Från bostaden nås en balkong i västerläge med fin sjöutsikt – en perfekt plats att njuta av eftermiddagssolen och lugna stunder utomhus. Bostadsrättsföreningen erbjuder dessutom en gemensam takterrass med utsikt över Malmsjön, och för dig med bil finns möjlighet att hyra parkeringsplats. Lägenheten har en smart och välplanerad planlösning med ett stilrent kök i öppen planlösning mot matplats och vardagsrum, vilket skapar en social och inbjudande yta. Vardagsrummet är något utöver det vanliga med fönster åt tre håll som släpper in rikligt med ljus och ger en härligt luftig känsla. Bostaden rymmer två charmiga sovrum med goda förvaringsmöjligheter samt en rymlig klädkammare som ger extra förvaring. Det helkaklade badrummet är utrustat med tvättmöjligheter och golvvärme för ökad komfort. I byggnaden finns två bekväma hissar, internet ingår i månadsavgiften och ett praktiskt förråd finns i lägenheten. Läget i Vårsta centrum är utmärkt med smidiga bussförbindelser till Tumba centrum där pendeltåget nås. På gångavstånd finns skolor och förskolor samt service som närbutik, frisör och restaurang. Området är lugnt och naturnära, och i närheten finns även en badsjö som bjuder in till avkopplande stunder i det fria.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Malmsjön i Vårsta