Logotyp av LF Fastighetsförmedling Tanum-Sotenäs
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Tanum-Sotenäs

Härlidsberget 5

Grebbestad, Tanums kommun

Visa på karta

3 695 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    93 m²
    Avgift
    6 182 kr/mån
    Driftkostnad
    17 412 kr/år

Byggår
2011
Förening
BRF Härlidsberget
Energiklass
B
Pris/m²
39 731 kr/m²
Premium
Balkong
Uteplats
Välkommen till denna fantastiska bostadsrätt på Härlidsberget i Grebbestad, där modern utrustning möter naturnära omgivningar. Här erbjuds ett högt i tak och fri utsikt över både takåsarna och det glittrande havet. Lägenheten om 93 kvadratmeter är centralt belägen med närhet till både havet och kommunikationer, vilket gör det enkelt att ta del av allt Grebbestad har att erbjuda. Bostaden består av tre rum och har en trevlig balkong i sydvästläge, perfekt för soliga dagar och kvällar. Den inglasade altanen med söderläge ger extra utrymme att njuta av de vackra omgivningarna. För den som behöver praktiska lösningar finns två badrum och tillgång till elbilsladdare samt parkeringsplats. Den höga standarden märks tydligt genom hela bostaden, och det höga läget säkerställer en vacker fri utsikt. Här kan du njuta av både havsutsikt och det bästa av både stadens puls och naturens lugn. Missa inte chansen att förvärva denna stilfulla lägenhet i ett av Grebbestads mest attraktiva områden. Kontakta oss för visning och mer information.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Härlidsberget

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling