Logotyp av Notar
Logotyp av Notar

Svärdsliljegatan 9A

Gideonsberg, Västerås kommun

Visa på karta

1 195 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    68,5 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    4 823 kr/mån
    Driftkostnad
    6 000 kr/år

Byggår
1954
Förening
BRF Svärdsliljan
Energiklass
E
Pris/m²
17 445 kr/m²
Premium
Balkong
– Välplanerad 3:a om 69 kvm – Nyrenoverat badrum i stilrena materialval – Generöst vardagsrum och separat kök med matplats – Stabil förening med god ekonomi Varmt välkommen till Svärdsliljegatan 9A, en trivsam och välplanerad trea om 69 kvm med fina materialval och en genomtänkt planlösning. Här erbjuds ett hem där funktion och komfort möts på ett naturligt sätt. Bostaden har ett separat kök med gott om arbetsytor och plats för matbord intill fönster. Vardagsrummet är rymligt och lättmöblerat med plats för både soffgrupp och matdel om så önskas. Det större sovrummet erbjuder gott om plats för dubbelsäng och har mycket bra förvaring genom både inbyggda garderober och kompletterande garderober. Det andra sovrummet är något mindre men välplanerat och rymmer utan problem säng, skrivbord eller annan möblering efter behov. Badrummet är nyligen renoverat i stilrena materialval och bidrar till en modern och fräsch känsla i bostaden. Belägen på attraktiva Gideonsberg med närhet till Finnslätten, Mälardalens Universitet, Västmanlands sjukhus och centrum. Här bor du med grönområden, lekparker och fina promenadstråk runt knuten och med bekvämt avstånd till allmänna kommunikationer. Missa inte denna omåttligt trevliga bostad, kontakta ansvarig mäklare Pontus Schillén vid intresse!
Läs mer hos mäklaren
Logotyp av Notar
Guldhemmets logotyp

Vinnare - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025

Räkna på ditt nya boende

BRF Svärdsliljan

Karta & restider