Logotyp av Wallenstedt Fastighetsmäkleri
Logotyp av Wallenstedt Fastighetsmäkleri

Väringgatan 6B

Frövi, Lindesbergs kommun

Visa på karta

450 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    78 m²
    Avgift
    6 642 kr/mån
    Driftkostnad
    3 000 kr/år

Byggår
1945
Förening
BRF Sebohus nr 2 i Frövi
Energiklass
E
Pris/m²
5 769 kr/m²
Premium
Uteplats
Välkommen till detta trivsamma radhus med lugnt läge i familjevänliga Frövi! Här erbjuds ett praktiskt boende i två plan med källare, perfekt för dig som vill skapa ditt eget drömhem. Entréplanet bjuder på ett ljust och rymligt vardagsrum med plats för både soffgrupp och mediamöbel. Stora fönster ger fint ljusinsläpp och härifrån nås även utgång till uteplats på baksidan. Köket är funktionellt med gott om förvaring och arbetsytor samt plats för matgrupp vid fönster. På övre plan finns bostadens sovrum, samtliga med bra storlek och ljusinsläpp. Här finns även ett badrum. I källarplan erbjuds extra utrymmen med goda förvaringsmöjligheter samt ytterligare rum som kan nyttjas som hobbyrum, kontor eller gästrum. Bostaden har två badrum/wc, vilket underlättar för familjelivet. Till bostaden hör en trevlig uteplats i anslutning till huset – en perfekt plats för avkoppling, umgänge och härliga stunder utomhus. Utomhus finns både framsida och baksida med plats för utemöbler. Området är lugnt och familjevänligt med närhet till natur, service och kommunikationer.
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Sebohus nr 2 i Frövi

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling