Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling

Turkosgatan 45

Frölunda, Göteborgs kommun

Visa på karta

2 395 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    77,8 m²
    Avgift
    5 842 kr/mån
    Driftkostnad
    13 440 kr/år

Byggår
1968
Förening
HSB BRF Tynnered i Göteborg
Energiklass
E
Pris/m²
30 784 kr/m²
Premium
Balkong
Varmt välkomna till denna fina trea i Tynnered! Här ges nu tillfälle att förvärva en väldisponerad trea med underbar fiskbensparket i vardagsrummet. Från det sociala vardagsrummet förlängs bostaden med en inglasad balkong, perfekt för morgonkaffet. Det ljusa och välplanerade köket bjuder på generösa arbetsytor och gott om plats för matbord, perfekt för både vardagsmiddagar och trevliga sammankomster. Lägenheten disponeras med två rymliga sovrum som erbjuder utmärkta förvaringsmöjligheter genom garderober och smarta lösningar samt ett utbyggt rum som kan användas som kontor eller sovrum. Ett hem som passar lika bra för barnfamiljen som för paret eller dig som önskar ett funktionellt hemmakontor. Det stora badrummet är utrustat med badkar, handfat, överskåp samt egen tvättmaskin, vilket skapar en bekväm och smidig vardag. Varmt välkomna att kontakta ansvarig mäklare Emir Radoncic för mer information om bostaden!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Tynnered i Göteborg

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling