Logotyp av Ikano Bostadsutveckling AB
Logotyp av Ikano Bostadsutveckling AB

Distansgatan 54

Flatås, Göteborgs kommun

Visa på karta

3 625 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    72 m²
    Våning
    3 av 5, hiss finns
    Avgift
    4 950 kr/mån

Förening
BRF Lindallén
Pris/m²
50 347 kr/m²
Nyproduktion
Balkong
Hiss
Öppen planlösning, stora fönster och en balkong i söderläge – denna ljusa och luftiga trea ger dig gott om plats för familj och vänner. Köket är från Marbodal och är fullt utrustat – här saknar du inte något. Kyl/frys, diskmaskin, varmluftsugn, induktionshäll och inbyggd micro. Inredningen går i stilen Kalk - vita luckor kontrasterar fint med laminatbänkskiva i mullvadston och stora kakelplattor med kalkstenskänsla. Badrummet, även det i stilen Kalk, är helkaklat och går i ljusa toner som matchar med köket. Här är det bland annat utrustat med dusch, tvättmaskin och torktumlare samt handfat med kommod. Här i Flatås, Högsbo bor du nära härlig natur i Slottsskogen, Änggårdsbergen och Rudalens sport- och rekreationsområde. Några minuter bort finns buss och spårvagn och med cykel når du stan på en kvart. Är det dags att hitta hem?
Läs mer om bostaden

Upptäck projektet

Räkna på ditt nya boende

BRF Lindallén

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling