Logotyp av Bjurfors Nyproduktion Göteborg
Logotyp av Bjurfors Nyproduktion Göteborg

Kyrkvägen 1D

Fjällbacka, Tanums kommun

Visa på karta

4 495 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    71 m²
    Våning
    1, hiss finns
    Avgift
    4 260 kr/mån
    Driftkostnad
    9 948 kr/år

Byggår
2025
Förening
BRF Falkegården
Pris/m²
63 310 kr/m²
Premium
Nyproduktion
Balkong
Hiss
Välkommen till denna trivsamma och välplanerade trea i hjärtat av Fjällbacka – ett hem som kombinerar rymd och funktion på bästa sätt. Här bor du centralt med närhet till både hav, service och den charmiga skärgårdsmiljön. Bostaden erbjuder en öppen och social planlösning mellan kök och vardagsrum, vilket skapar en naturlig samlingspunkt för både vardag och fest. De generösa ytorna ger gott om plats för middagar och umgänge med familj och vänner. Det stora sovrummet har direkt utgång till balkongen, belägen i ett skyddat och lugnt läge – en perfekt plats för avkoppling från morgonkaffet till sena sommarkvällar. Lägenheten präglas av genomgående ljusa materialval och ett vackert parkettgolv som förstärker den luftiga känslan. Det helkaklade badrummet är stilrent och funktionellt utrustat med dusch, tvättmaskin och torktumlare för extra bekvämlighet i vardagen. Föreningen är flexibel och godkänner uthyrning i andra hand, vilket ger dig möjlighet att nyttja bostaden när det passar dig – eller skapa en attraktiv investering. Ett boende som erbjuder det bästa av Fjällbacka – välkommen att uppleva det på plats!
Läs mer om bostaden
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Falkegården

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling