Logotyp av SkandiaMäklarna Strängnäs
Logotyp av SkandiaMäklarna Strängnäs

Varpvägen 9

Fårhushagen Bovieran, Strängnäs kommun

Visa på karta

1 950 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    86,8 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns
    Avgift
    9 297 kr/mån
    Driftkostnad
    4 800 kr/år

Byggår
2017
Förening
BRF Bovieran Strängnäs
Pris/m²
22 465 kr/m²
Hiss
Välkommen till Varpvägen 9 och denna fenomenalt välplanerade trerummare belägen på översta planet med en stor balkong och fin utsikt. Bovieran är ett 50+ boende i en unik växtrik miljö och erbjuder gemenskap, glädje och trevlig atmosfär året runt. Lägenheten har genomgående parkettgolv och den delvis öppna planlösning skänker ljus och rymd. Helkaklat bad- och tvättrum. Goda förvaringsmöjligheter och lägenhetsförråd på samma våningsplan. Loftgången erbjuder också uteplats vid entré med utsikt över den fina vinterträdgården. Hiss finns. Närhet till service, knappt 1 km till vårdcentral och mataffär, ca 1,5 km till resecentrum och ca 2 km till stadskärnan och vackra Västerviken. Gångavstånd till Strängnäs fina golfbana för den som är intresserad. Gästlägenhet finns i föreningen. Välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Bovieran Strängnäs

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling