Logotyp av LF Fastighetsförmedling Enköping
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Enköping

Litslenavägen 13C

Fanna, Enköpings kommun

Visa på karta

1 545 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    82 m²
    Avgift
    7 834 kr/mån
    Driftkostnad
    5 220 kr/år

Förening
BRF LITLENI
Energiklass
E
Pris/m²
18 841 kr/m²
Premium
Välkommen till Litslenavägen 13c och denna ljusa, härliga trea - endast en halv trappa upp i huset! Här är alla ytskikt, förutom badrummen, renoverade. Du läste rätt: badrummen (plural). Här erbjuds nämligen två, varav en WC och en WC/Dusch/Tvätt. Kolla även in det superhärliga köket, självklart fullt utrustat och stort nog för matplats. Från det stora vardagsrummet når du även balkongen i soligt läge. Allt med genomgående parkettgolv och vitmålade väggar! Här bor man trivsamt i en historisk byggnad från 50-talet där putsade fasader, funktionella planlösningar och vackra trapphus med fönster längs trappuppgången är tidstypiska för epoken - allt enligt funktionalismens ideal. Härifrån har du nära till resecentrum, Enköpings Golfbana och flera promenadstråk. Även skola och förskola finns bara minuter bort! Kontakta ansvarig mäklare för mer information, varmt välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF LITLENI

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling