Logotyp av Mäklarcity Umeå
Logotyp av Mäklarcity Umeå

Törelvägen 160

Ersboda, Umeå kommun

Visa på karta

1 095 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    76 m²
    Våning
    2 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    6 892 kr/mån
    Driftkostnad
    3 998 kr/år

Byggår
1990
Förening
Riksbyggen BRF Trollbacken
Energiklass
E
Pris/m²
14 408 kr/m²
Premium
Balkong
Välkommen till denna rymliga och väldisponerade lägenhet, fint renoverad med enhetliga ytskikt som ger en ljus och skön känsla till hela bostaden. Härlig balkong nås direkt från kök med plats för en trivsam möblering (idag utrustat med nät, perfekt skydd för barn och husdjur). Rymligt kök och vardagsrum, två sovrum, helkaklat badrum med egen tvättmaskin - bra förvaring i klädkammare samt i den stora skjutdörrsgarderoben i hallen. Här bor man i populärt område nära skog och natur. Till varje lägenhet hör ett förråd. Här bor du med närhet till busshållplats med täta avgångar till både centrum, universitet och sjukhus - Ersboda har ett stort utbud av större affärer som Willys och Coop Forum, Plantagen, Jula, XXL, JYSK mm - verkligen smidigt i vardagen! Välskött förening med god ekonomi. Här har medlemmarna tillgång till gästrum, samlingslokal, hobbyrum, lekplatser, bastu och gym/träningslokal - fyra soprum, fyra tvättstugor samt en grovtvättstuga vilket är mycket uppskattat av medlemmarna i föreningen. Möjlighet finns att få laddutrustning för el-bil. Gott om förvaring ger ett mycket trivsamt hem - Varmt välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren
Logotyp av Mäklarcity Umeå

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Trollbacken

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling