Logotyp av Fastighetsbyrån Uddevalla
Logotyp av Fastighetsbyrån Uddevalla

Kungsgatan 16 C

Centrum, Uddevalla kommun

Visa på karta

2 195 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    71 m²
    Våning
    1 av 5, hiss finns
    Avgift
    4 190 kr/mån
    Driftkostnad
    5 900 kr/år

Byggår
2023
Förening
BRF Åbergs Lycka 2
Energiklass
B
Pris/m²
30 915 kr/m²
Premium
Balkong
Uteplats
Hiss
Söker du ett hem i toppskick med ett svårslaget centralt läge? Då har du hittat rätt – här erbjuds en modern bostad där stil, komfort och läge samspelar på bästa sätt! Denna stilrena 2,5-rummaren, färdigställd 2023, erbjuder ett boende i toppskick med hög standard rakt igenom. Planlösningen är väl avvägd och skapar en naturlig balans mellan sociala ytor och privata rum. De påkostade materialvalen märks i varje detalj – från den genomgående ekparketten till den enhetliga, moderna designen som ger bostaden ett exklusivt och harmoniskt uttryck. Köket från Vedum är smakfullt utformat med fokus på både estetik och funktion, medan det helkaklade badrummet erbjuder en fräsch och modern känsla. Här är det bara att flytta in och börja trivas från första stund. Bostaden har dessutom fina möjligheter till utevistelse. Vid entrén finns en uteplats som ger direkt access till innergården – perfekt för en kopp kaffe i solen. Från vardagsrummet når du balkongen med utsikt mot Kungsgatan och Bäveån, där stadens puls möter ett mer rogivande inslag. - lägenhetsförråd på samma våningsplan - garageplats med elbilsladdning i markplan följer lägenheten Här bor du med ett svårslaget centralt läge där stadens puls finns precis utanför dörren. Restauranger, caféer, butiker och mataffärer nås på bekvämt gångavstånd – allt du behöver, precis när du vill ha det. Missa inte tillfället att uppleva lägenheten på plats - välkommen till visning! Kontakta ansvarig mäklare Alexandra Lundström, 070-523 62 40, för mer information.