Logotyp av Fastighetsbyrån Uddevalla
Logotyp av Fastighetsbyrån Uddevalla

Fyrmästaregatan 16 F

Centrum, Uddevalla kommun

Visa på karta

1 695 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    84,5 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    6 393 kr/mån
    Driftkostnad
    3 900 kr/år

Förening
HSB BRF Håljuteberget i Uddevalla
Energiklass
F
Pris/m²
20 059 kr/m²
Premium
Balkong
Välkomna till Fyrmästaregatan och denna rymliga trerummare på populära Håljuteberget! Det centrala läget ger dig allt du behöver inom gångavstånd, så som restauranger, gym, mataffärer och shopping. Med sitt läge uppe på berget så kommer man ifrån genomfartstrafik och får en lugnare miljö då man kommer över stadens brus, men ändå behåller närheten till allt staden har att erbjuda! Lägenheten håller en god standard med helkaklat badrum, gästtoalett, egen tvättstuga, dubbla sovrum och rymligt vardagsrum, där originalgolvet har bevarats i vardagsrummet! De stora inglasade balkongerna blir som extra rum stora delar av året, där man njuter av solnedgången över takåsarna i Uddevalla! Som medlem i BRF Håljuteberget bor du i en stabil förening med låg belåning. Huset har nyligen renoverats med nytt tak, nya fönster och ytterdörrar. - P-plats finns tillgänglig, 200 kr/mån. Finns även möjlighet till p-plats med elbilsladdare. separat kö. - Låg månadsavgift - Gym finns i föreningen - Fiber ingår i månadskostnaden - Förråd och matkällare ingår På Håljuteberget bor du med närhet till skolor, mataffärer, restauranger och kommunikationer. Inom promenadavstånd nås även havet och strandpromenaden. Varmt välkomna på visning!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Håljuteberget i Uddevalla

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling