Logotyp av Fastighetsbyrån Tranås
Logotyp av Fastighetsbyrån Tranås

Höggatan 12 A

Centralt, Tranås kommun

Visa på karta

860 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    75 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    4 635 kr/mån
    Driftkostnad
    7 204 kr/år

Byggår
1964
Förening
HSB BRF Framtiden i Tranås
Energiklass
D
Pris/m²
11 467 kr/m²
Plus
Välkommen till denna välplanerade och ljusa trea om 75 kvm belägen på översta våningen. Bostaden bjuder på eleganta parkettgolv, genomgående ljusinsläpp från två väderstreck och balkong med utsikt mot innergården, perfekt för en kopp kaffe i morgonsolen eller en lugn stund efter jobbet. Här bor du med närhet till allt, endast en kort promenad bort hittar du både pendeltåg och bussförbindelser som tar dig smidigt vidare. På samma avstånd väntar stadens puls med mysiga caféer, butiker och handel längs Storgatan. Välkommen att anmäla ditt intresse!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Framtiden i Tranås

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling