Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling

Smedsgatan 3B

Centralt, Sandvikens kommun

Visa på karta

795 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    69,9 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    5 226 kr/mån
    Driftkostnad
    6 480 kr/år

Byggår
1957
Förening
BRF Smedsgatan
Energiklass
D
Pris/m²
11 373 kr/m²
Premium
Balkong
På eftertraktade Smedsgatan 3B bor ni bekvämt på 69,9 välplanerade kvadratmeter, perfekt för såväl par som den lilla familjen. Här kombineras ett centralt läge med lugn boendemiljö, endast ett stenkast från butiker, restauranger, skolor och utmärkta kommunikationer. Ett hem för dig som vill ha närhet till allt utan att kompromissa med komforten. Bostaden har en smart planlösning som erbjuder generösa sällskapsytor. Köket är ljust och luftigt med bra arbetsytor och väl tilltaget med förvaring. Tack vare den öppna planlösningen mot vardagsrummet skapas ett socialt och luftigt hem där du enkelt umgås med familj och vänner. Vardagsrummet har stora fönster som släpper in rikligt med ljus, härifrån nås även lägenhetens mysiga balkong i västerläge där man kan njuta av eftermiddags - och kvällssolen. En perfekt förlängning av vardagsrummet. Lägenheten erbjuder även två sovrum med plats för stor säng och förvaring i garderober. Det helkaklade badrummet är fräscht och lättskött, utrustat med allt som behövs för ett bekvämt vardagsliv, inklusive kombinerad tvättmaskin och torktumlare. Ett trivsamt boende oavsett livssituation med närhet till stadens bekvämligheter. Vänligen kontakta ansvarig mäklare vid intresse!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Smedsgatan

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling