Logotyp av Fastighetsbyrån Norrköping
Logotyp av Fastighetsbyrån Norrköping

Skomakaregatan 4-Vån 2 av 3

Centralt, Norrköpings kommun

Visa på karta

2 995 000 kr

2 745 000 kr+9 %

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    106 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns
    Avgift
    7 990 kr/mån
    Driftkostnad
    3 168 kr/år

Byggår
2015
Förening
BRF Sprutan i Norrköping
Energiklass
D
Pris/m²
28 255 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Välkomna till Skomakaregatan 4 och denna rymliga lägenhet om 106 kvm lägenhet fördelat på 3 rum och kök. Belägen mitt i centrala Norrköping med närhet till allt! Genomtänkt och öppen planlösning samt genomgående gott skick som gör bostaden till ett modernt och bekvämt boendealternativ. Du möts av en öppen planlösning där vardagsrum, matplats och kök smälter samman. De stora sydvästvända fönstren släpper in rikligt med ljus och skapar en härlig atmosfär. Matplatsen vid de djupa fönsterbänkarna blir en perfekt plats att njuta av måltider. Köket är modernt och välutrustat, vilket gör matlagningen enkel samtidigt som det blir lätt att umgås med familj och vänner. Lägenheten har två rymliga sovrum med gott om förvaring, samt ett helkaklat duschrum med tvättmaskin. Med Plejd-systemet styr du smidigt belysning och el via mobilen. Från vardagsrummet når du balkongen mot sydväst – perfekt för sol och avkoppling. Till fastigheten hör garage med bilhiss upp till markplan (kö tillämpas). Detta är en fördel för dig som har bil och vill slippa leta parkering i centrala Norrköping. Huset, ombildat 2013/2014, är välskött. I närheten finns industrilandskapet, restauranger, service och Norrköpings puls, med centralstationen på ca 12 minuters promenad. Välkommen med din intresseanmälan för mer information!