Logotyp av Fastighetsbyrån Knivsta
Logotyp av Fastighetsbyrån Knivsta

Tallkottsvägen 15A

Centralt, Knivsta kommun

Visa på karta

1 695 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    66,7 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    5 454 kr/mån
    Driftkostnad
    9 281 kr/år

Byggår
1960
Förening
BRF Tallbacken
Energiklass
E
Pris/m²
25 412 kr/m²
Premium
Välkommen till denna fina gaveltrea på våning 1 av 3, inglasad balkong med härlig kvällssol. Vardagsrum med air-condition samt nyrenoverat kök. Centralt läge med gångavstånd till både Knivsta Centrum med tågstation, mataffärer och övrig service samt närhet till badplats och fina promenadstråk längs Valloxens strand. Direkt närhet även till lekplats samt gym/badhus, förskola och skola. Bostaden rymmer hall med gott om plats för avhängning av ytterkläder och skor samt övrig förvaring/möblemang, renoverat kök (2021) med matplats, stort vardagsrum med utgång till den inglasade balkongen, två sovrum samt stamrenoverat duschrum (2005). Välkomna!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

BRF Tallbacken

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling