Logotyp av SkandiaMäklarna Norrköping
Logotyp av SkandiaMäklarna Norrköping

Stockholmsvägen 13A

Centralt, Norr, Norrköpings kommun

Visa på karta

1 450 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    72 m²
    Våning
    1 av 4, hiss finns
    Avgift
    5 121 kr/mån
    Driftkostnad
    5 100 kr/år

Byggår
1934
Förening
HSB BRF Norrgården i Norrköping
Energiklass
D
Pris/m²
20 139 kr/m²
Premium
Hiss
Välkommen till denna trivsamma och välplanerade trerummare om 72 kvadratmeter som bjuder på ljus, rymd och en inbjudande känsla redan vid första steget in. Lägenheten har ett fint ljusflöde tack vare fönster i två väderstreck och genomgående stilrena och moderna materialval. Här finns två rogivande sovrum med skjutdörrsgarderober, ett fullutrustat kök och ett luftigt vardagsrum med plats för både umgänge och avkoppling. Det helkaklade duschrummet är fräscht och praktiskt med egen tvättmaskin. Till lägenheten hör även både vinds- och källarförråd för extra förvaring. Här bor man i en trygg och stor bostadsrättsförening med en månadsavgift som inkluderar det mesta; värme, vatten, nätavgiften för el, bostadsrättstillägg, tv och bredband. I föreningen finns flera trevliga faciliteter såsom exempelvis bastu, gym, samlingslokal, två övernattningsrum och en grönskande innergård med mysig uteplats. Här har du nära till allt i vardagen. Folkparken med grönområden och promenadstråk ligger runt hörnet och i området finns skolor, förskolor, restauranger, matbutiker, Campus och resecentrum inom bekvämt gångavstånd. Välkommen hem
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Norrgården i Norrköping

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling