Logotyp av Reliabel Fastighetsförmedling AB
Logotyp av Reliabel Fastighetsförmedling AB

Kvarnvägen 3

Centrala Väsby, Upplands Väsby kommun

Visa på karta

2 350 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    78 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns
    Avgift
    8 148 kr/mån
    Driftkostnad
    4 000 kr/år

Byggår
1990
Förening
BRF Korpkulla 1
Energiklass
G
Pris/m²
30 128 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Här har du möjlighet att förvärva en välplanerad trea på 78 kvadratmeter, med närhet till alla bekvämligheter! Lägenheten är optimalt planerad med tre rum och kök, där varje kvadratmeter har använts effektivt. Med sitt centrala läge är det bara en kort promenad till Väsby Centrum och närliggande kommunikationer. Varje detalj är noggrant genomtänkt för att skapa en funktionell och trivsam planlösning. Vid entrén möts du av en rymlig hall med generöst förvaringsutrymme och en klädkammare för extra förvaring. Till höger finns ett rymligt badrum med dusch och tvättmaskin. Köket är smart designat med praktiska förvaringslösningar och arbetsytor, perfekt för matlagning. Den öppna planlösningen mellan kök, matplats och vardagsrum skapar en inbjudande atmosfär, idealisk för mysiga middagar och sociala tillställningar. Här finns plats för ett matbord för 6-8 personer, och vardagsrummet badar i naturligt ljus tack vare stora fönster och generösa sällskapsytor, perfekt för stora soffgrupper. Från köket leder dörrarna ut till den härliga balkongen, där du kan njuta av solen hela dagen och förlänga utesäsongen i det inglasade uterummet. Lägenheten har också två rymliga sovrum med gott om förvaringsutrymme. Dessutom bor du på ett attraktivt läge, bara ett stenkast från Väsby pendeltågsstation med täta avgångar till Märsta, Arlanda, Uppsala och Stockholm C. På endast fem minuters promenadavstånd når du Väsby Centrum, som erbjuder ett brett utbud av butiker, inklusive större varuhus och specialbutiker som tillgodoser alla dina behov och önskemål, från dagligvaror till mode och skönhet. Välkommen på visningen!