Logotyp av Svenska Mäklarhuset Sundbyberg
Logotyp av Svenska Mäklarhuset Sundbyberg

Vattugatan 23

Centrala Sundbyberg, Sundbybergs kommun

Visa på karta

3 795 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    55 m²
    Våning
    1 av 4, hiss finns
    Avgift
    3 532 kr/mån
    Driftkostnad
    4 500 kr/år

Byggår
1947
Förening
BRF Kranen 12
Energiklass
F
Pris/m²
69 000 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Varmt välkommen till Vattugatan 23! Ett hem som erbjuder vackra interiörer, praktiska lösningar och en helhetskänsla som skapar rofylldhet! Nu erbjuds möjligheten att förvärva en fantastisk 3:a med den perfekta kombinationen av komfort och kvalitet. Bostaden präglas av vacker ekparkett och väggar i vit kulör samt fönster i flera väderstreck som skapar ett fint ljusinsläpp. Pratar vi om kvalité uppfyller denna bostad alla kriterier. Dels är materialvalen väl genomtänkta i stilren design, du har även praktisk förvaring via lägenhetens garderober men även via två lägenhetsförråd. Vidare finns ett stort sovrum som inrymmer dubbelsäng och ett badrum som erbjuder samtliga bekvämligheter. Du har dessutom ett praktiskt andra sovrum vilket kan disponeras som antingen kontor, sovrum eller barnrum. Här har du även en rymlig balkong med solen som faller in under större delar av dagen tack vare sydvästläge. Med bostadens placering ges även möjligheten att bo nära trevliga promenadstråk kring Lötsjön och Råstasjön men även parker i Centrala Sundbyberg såsom Tornparken och Marabouparken. Intill denna bostad finner du dessutom samtliga kommunikationer, service och diverse butiker. Vidare erbjuds ett tryggt område att leva och trivas. Det är dags att längta hem!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarföretag

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

BRF Kranen 12

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling