Logotyp av SkandiaMäklarna Sollentuna
Logotyp av SkandiaMäklarna Sollentuna

Sollentunavägen 132F

Centrala Sollentuna, Sollentuna kommun

Visa på karta

3 850 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    73 m²
    Våning
    1 av 6, hiss finns
    Avgift
    5 442 kr/mån

Byggår
2020
Förening
BRF Märtas Berså
Energiklass
C
Pris/m²
52 740 kr/m²
Premium
Uteplats
Hiss
Vacker lägenhet med ljus och rymd på ca 73 kvm fördelat på tre rum och kök. Rymligt och ljust vardagsrum med stora fönster och en franskbalkong. Kök med vita köksluckor och bänkskiva i laminat och rostfri diskbänk samt gott om plats för förvaring. Stor matplats för upp till 8 personer. Två bra sovrum varav ett master bedroom med tre garderober och utgång till en skyddad stenlagd uteplats mot den fina innergården. Helkaklat badrum med mörkgrått klinkergolv (golvvärme) och badkar samt tvättmaskin och torktumlare. Genomgående parkettgolv förutom i hall och badrum samt ljus färgsättning. På ett stenkasts avstånd har man Sollentuna centrum med butiker, restauranger och kommunikation.
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Märtas Berså

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling