Logotyp av MOHV Haninge/Tyresö
Logotyp av MOHV Haninge/Tyresö

Vikingavägen 17

Centrala Handen, Haninge kommun

Visa på karta

2 195 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    77,2 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    5 398 kr/mån
    Driftkostnad
    3 000 kr/år

Byggår
1960
Förening
BRF Hanveden n:r 1
Energiklass
E
Pris/m²
28 433 kr/m²
Premium
Balkong
Varmt välkommen till denna ljusa trea belägen på Vikingavägen 17! Bostaden är om 77.2 välplanerade kvadratmeter fördelat på ett ljust och rymligt kök med yta för matsalsplats utanför, två rymliga sovrum, helkaklat och stambytt duschrum med tvättmöjligheter. Vidare erbjuds en rymlig hall, klädkammare samt stort vardagsrum med utgång till den underbara inglasade balkongen som bjuder på eftermiddags/kvällssol! Hela lägenheten har genomgående ljusa väggfärger och fint parkettgolv. Här bor du på gångavstånd till allt! Haninge Centrum med ett stort utbud av butiker, nära även till Port 73 samt ÖB m.m. Gångavstånd även till sjukhus, flertalet skolor och förskolor samt Rudans populära friluftsområde. Sommartid badas det och vintertid plogas sjön för skridskoåkning. Fina elljusspår finns för promenader/jogging samt även skidåkning. Mycket goda kommunikationer till centrala Stockholm och närliggande kommuner med buss och pendeltåg.
Läs mer hos mäklaren
Logotyp av MOHV Haninge/Tyresö

Räkna på ditt nya boende

BRF Hanveden n:r 1

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling