Logotyp av Bjurfors Bromma
Logotyp av Bjurfors Bromma

Kratsbodavägen 44C

Bromma - Mariehäll, Stockholms kommun

Visa på karta

4 995 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    83 m²
    Våning
    1, hiss finns
    Avgift
    5 232 kr/mån
    Driftkostnad
    7 800 kr/år

Byggår
2018
Förening
BRF Alprosen i Mariehäll
Energiklass
E
Pris/m²
60 181 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
- 2 Balkonger - Stenkast från Sundbyberg - Stabil förening som äger marken. Med ett eftertraktat läge, på gränsen mot Sundbyberg finner ni denna underbara 3 rok. Njut av en standard som slår många nyproduktioner på fingrarna. HTH-kök, enstavs-parkett och lyxigt badrum är några av de bästa attributen för bostaden. Att ej förglömma är att bostaden har två balkonger, en från vardagsrummet i söder samt en stor balkong i nord/väst från sovrummet med eftermiddagssol. Denna bostad är något utöver det vanliga. Här bor du i ett ultimat läge med direkt närhet till Sundbyberg och dess utbud av butiker, restauranger, caféer, gym, välsorterade matbutiker och apotek med mycket mera. Du har även helt oslagbara kommunikationsmöjligheter i form av tunnelbanans blåa linje, tvärbana, flertalet busslinjer och pendeltåg endast ca 10 minuters promenad från bostaden. Härifrån tar du dig till Stockholms city på endast 5 minuter med pendeltåget (Odenplan). En kort promenad från bostaden går även busslinje 113 som tar dig till Sundbybergs centrum på 2-3 minuter och även busslinje 112 som ansluter till Alvik och tunnelbanans gröna linje. På promenadavstånd ligger Bromma Flygplats och gallerian Bromma Blocks som har ett stort utbud av butiker och restauranger. Kontakta ansvarig mäklare för mer information!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

BRF Alprosen i Mariehäll

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling