Logotyp av Svenska Mäklarhuset Bromma
Logotyp av Svenska Mäklarhuset Bromma

Beckomberga allé 25

Bromma / Beckomberga, Stockholms kommun

Visa på karta

3 995 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    74 m²
    Våning
    3 av 5, hiss finns
    Avgift
    5 533 kr/mån
    Driftkostnad
    11 286 kr/år

Byggår
2017
Förening
BRF Vingården i Beckomberga
Energiklass
D
Pris/m²
53 986 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
I högt läge finner ni denna toppmoderna lägenhet som genomgående erbjuder en väldigt hög standard. Bostaden präglas av ett genomgående ljusinsläpp, två sovrum, ett modernt kök från Vedum och en fantastisk balkong i västerläge (eftermiddags- och kvällssol). Här finns plats för stora sällskap i vardagsrum och kök, samt väldigt gott om förvaring via flertalet garderober och en stor klädkammare, samt ett separat förråd i huset. Brf Vingården är ett omtalat projekt i Beckomberga och föreningen erbjuder verkligen det lilla extra för sina medlemmar. Här finns garage som nås direkt via hissen i trapphuset, källarförråd, barnvagnsförråd och mycket, mycket mer. Föreningen innehar bergvärme som har positiv inverkan på föreningens ekonomi. Brf Vingården har även friköpt tomt! Beckomberga är ett familjevänligt område som uppskattas tack vare sin lugna puls, varierade arkitektur och grönskande omgivning. Närhet till flertalet förskolor & skolor och ett stenkast bort ligger en välsorterad ICA-butik samt en ICA-nära. På kort promenadavstånd ligger även flertalet populära restauranger och caféer, däribland hyllade "Bromma Bistro" som är en förstklassig Bistro samt nyöppnade "Mille Lire" som erbjuder stenugnsbakade pizzor. I området öppnas nu flera nya restauranger och caféer kring sjukhuset. Goda kommunikationer med promenadavstånd till tunnelbanans gröna linje, samt buss som tar er vidare till Brommaplan och Sundbyberg på endast 10 minuter. Cykla året om, in till city på ca 25 minuter, på sopsaltade cykelvägar. Nära till flertalet grönområden med trevliga promenadstråk, bland annat Kyrksjön och Judarn. Kontakta ansvarig mäklare för mer information och visning!