Logotyp av Mäklarbyrån Eva Kraft
Logotyp av Mäklarbyrån Eva Kraft

Västergatan 32A

Broby, Östra Göinge kommun

Visa på karta

425 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    73 m²
    Våning
    2 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    5 811 kr/mån
    Driftkostnad
    3 000 kr/år

Byggår
1988
Förening
Riksbyggen BRF Fasanen i Broby
Energiklass
E
Pris/m²
5 822 kr/m²
Premium
Balkong
Uteplats
Välkommen till ett hem som ger livskvalitet på bästa sätt – en trivsam trerummare i Broby, belägen i en mycket trivsam och välskött förening med varm gemenskap, fina grannar och en lummig, prunkande innergård som blir en naturlig oas under årets varmare månader. Här bor man med närhet till service men i en lugn och trygg miljö. Lägenheten ligger på andra våningen. Bostaden präglas av generösa och välplanerade ytor. Det rymliga vardagsrummet bjuder in till både sociala tillställningar och avkopplande stunder, med utgång till balkongen i eftertraktat söderläge. Här njuter du av solens strålar och en rogivande utsikt över den grönskande innergården – en förlängning av hemmet under stora delar av året. Köket är välplanerat med goda arbetsytor, rikligt med förvaring och en ljus, inbjudande matplats där både vardagsmiddagar och festliga tillfällen får ta plats. De två sovrummen är rymliga och harmoniska, med flexibla användningsmöjligheter för såväl familjeliv som arbete hemifrån. Badrummet erbjuder badkar för avkopplande stunder, och bostaden kompletteras av mycket goda förvaringslösningar samt ett generöst tilltaget förråd. Här bor du med ett bekymmersfritt och bekvämt boende där parkering ingår i avgiften . Detta är ett hem för dig som värdesätter en lugn miljö med närhet till service och en välskött förening med hög trivselfaktor – en plats att verkligen känna sig hemma i. Varmt välkommen att uppleva denna bostad på plats.
Läs mer hos mäklaren

Visningstider