Logotyp av Fastighetsbyrån Upplands-Bro
Logotyp av Fastighetsbyrån Upplands-Bro

Blåviolstigen 2D, 1tr

Bro - Finnsta, Upplands-Bro kommun

Visa på karta

1 200 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    68 m²
    Våning
    2 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    6 278 kr/mån
    Driftkostnad
    8 688 kr/år

Byggår
2012
Förening
BRF BoKlok Kolonin
Energiklass
E
Pris/m²
17 647 kr/m²
Premium
Balkong
Välkommen hem till denna välplanerade 3:a en trappa upp, med härlig balkong, perfekt under årets varmare månader. Här bor du i ett ljust och modernt hem med genomtänkt planlösning och bekvämligheter som gör vardagen enkel – egen parkeringsplats och bredband ingår i avgiften. Bostaden är i fint skick och erbjuder ett stilrent kök i öppen planlösning mot vardagsrummet – perfekt för sociala middagar och umgänge. Två rymliga sovrum ger gott om plats för både familj och gäster. Det fräscha badrummet är lättskött och smakfullt inrett, egen tvättmaskin finns. I hallen finns generös förvaring med plats för avhängning samt en praktisk klädkammare. Ett separat förråd finns dessutom bekvämt placerat precis utanför bostaden. Området är barnvänligt och naturnära med närhet till både skolor och förskolor. Här finns fina grönområden, promenadstråk och Mälarens glittrande vatten endast en cykeltur bort. Med Bro station inom räckhåll tar du dig smidigt till Stockholm C på cirka 30 minuter, och busshållplatsen finns precis utanför. För bilpendlare nås E18 enkelt med snabb påfart mot både Stockholm och Enköping. Ett hem som kombinerar lugn och natur med närhet till stadens puls – varmt välkommen till Blåviolstigen 2D!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF BoKlok Kolonin

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling