Logotyp av LF Fastighetsförmedling Nyköping
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Nyköping

Fotbollsvägen 2

Brandholmen, Nyköpings kommun

Visa på karta

1 395 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    82 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns
    Avgift
    6 413 kr/mån

Byggår
2019
Förening
BRF Brandholmen i Nyköping 1
Pris/m²
17 012 kr/m²
Premium
Uteplats
Hiss
Välkommen till Fotbollsvägen 2 och denna bostad i fint skick! I bostaden möts du av en kvalitativ känsla med fina materialval från golv till tak, med fint ljusinsläpp och bekvämt och havsnära läge. Fantastisk möjlighet för dig som direkt vill flytta in i och trivas i ett hem med svårslagen bekvämlighet. Bostadens placering är lättillgänligt i markplan. Här njuter du av ljusinsläpp från två håll och inramad uteplats som vetter mot väster. Välplanerat hem med stilrent kök från Kungsäter med utrymme för matbord. De båda sovrummet är fina med garderober och från vardagsrummet finns praktiskt förråd/klädkammare som även kan nyttjas som kontor eller barnrum? Vardagsrummet är generöst och ansluter till uteplatsen. Snyggt och rymligt duschrum med klinker (golvvärme) och kakel som är utrustat med både tvättmaskin och torktumlare - allt som behövs för en bekväm vardag. Attraktivt läge på Brandholmen med stenkast till Stadsfjärden. I området finns mycket att uppskatta - Rosvalla Arenor, gym, bowling, idrottshallar, restauranger och livsmedelsbutiken 24-7. Regelbunden busskommunikation till och från centrum. Fin promenad- och cykelväg längs vattnet till centrum via hamnen som sommartid blomstrar med sommarcafé, restauranger, glassbarer, nattliv och små mysiga butiker. Både förskola och skola för alla åldrar finns i närområdet. Säljaren står för månadsavgiften till föreningen de tre första månaderna från tillträdet! Varmt välkommen!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider