Logotyp av Fastighetsbyrån Norra Botkyrka
Logotyp av Fastighetsbyrån Norra Botkyrka

Kornvägen 3, markplan

Botkyrka Hallunda, Botkyrka kommun

Visa på karta

2 150 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    78,5 m²
    Avgift
    5 676 kr/mån
    Driftkostnad
    2 100 kr/år

Byggår
1971
Förening
HSB BRF Kornet i Norsborg
Energiklass
F
Pris/m²
27 389 kr/m²
Premium
Uteplats
Hiss
På omtyckta Kornvägen presenteras denna stora trerummare med inglasat uterum och trädgårdstomt i Hallunda/Botkyrka. Bostaden har genomgått en omfattade renovering av hela bostaden under 2024. Här erbjuds en tilltalande planlösning om hela 78,5 kvadratmeter samt ett lägenheters förråd intill bostaden. Bo nära Hallunda centrum, buss, tunnelbana samt förskolor och skolor. STAMBYTET KOMMER VARA KLART INFÖR INFLYTT! - Nyrenoverat badrum - Nyrenoverad gästtoalett - Nya radiatorer - Ny draget VA/AVLOPP - Ny el-central Finansieringsmöjlighet via Swedbank: Vid köp genom oss finns möjlighet att finansiera bostaden med endast 10 % kontantinsats i stället för 15 %, med tillträde från och med den 1 april. Kontakta oss för mer information. Välkommen hem!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Kornet i Norsborg

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling