Logotyp av LF Fastighetsförmedling Sundsvall
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Sundsvall

Bågevägen 83C

Bosvedjan, Sundsvalls kommun

Visa på karta

995 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    83 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    5 761 kr/mån
    Driftkostnad
    8 244 kr/år

Byggår
1965
Förening
HSB BRF Bosvedjan i Sundsvall
Energiklass
E
Pris/m²
11 988 kr/m²
Premium
Balkong
Varmt välkommen till denna hemtrevliga trerummare i gavel som ligger på våning 3. Bostaden erbjuder en välplanerad planlösning med goda sällskapsytor. Hemmet erbjuder två fullstora sovrum, optimalt för familjen eller som hemmakontor. Köket har smakfulla materialval och goda förvaringsmöjligheter och arbetsytor, i köket finns även gott om plats för större matbord. Den inglasade balkongen, belägen i ett fint läge med trevlig utsikt, erbjuder en perfekt plats för avkoppling och njutning året om. I vardagsrummet flödar ljuset in genom fönster från två väderstreck, i högt läge som vetter mot den grönskande utsikten, vilket skapar en ljus och inbjudande atmosfär. Badrummet är utrustat med kakel och klinker. Dessutom ingår bredband, tv och kollektivt bostadsrättstillägg i månadsavgiften. Området är lugnt och fridfullt med utmärkta bussförbindelser som gör det enkelt att ta sig runt. I Bosvedjan har du även nära till skolor, förskola, livsmedelsbutiker och grönområden, vilket gör det till en bekväm och praktisk plats att bo på. Föreningen är välskött och har genomfört många renoveringar, vilket ger dig extra trygghet som boende. Vi ser fram emot att välkomna dig på visning! Varmt välkommen att kontakta ansvarig mäklare för mer information!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Bosvedjan i Sundsvall

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling