Logotyp av Ölandsmäklaren AB
Logotyp av Ölandsmäklaren AB

Storgatan 52

Borgholm, Borgholms kommun

Visa på karta

725 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    75 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    5 546 kr/mån
    Driftkostnad
    4 380 kr/år

Byggår
1954
Förening
HSB BRF Åkaren i Borgholm
Energiklass
E
Pris/m²
9 667 kr/m²
Premium
Balkong
Utefter Storgatan invid infarten till centrala Borgholm ligger Storgatan 52. Högst upp i huset med ljust hörnläge ligger lägenheten med balkong och utsikt mot Borgholms slott & Borgholms hamn i västerläge. Boendet är väldisponerat med yteffektiv hall och klädkammare. Fräscht badrum med egen tvättmaskin, två sovrum, modernt ljust kök med matplats mot storgatan. I källaren finns gemensam tvättstuga med torkrum, möteslokal/övernattningsrum, förråd och matkällare samt cykelförråd. På innegården finns gemensam uteplats med utemöbler sommartid. Föreningen disponerar över egen parkering och garage med separat kö. Månadsavgift 5384:- inkl värme, V/A & Tv utbud Stor reparationsfond om ca 13800 kronor! Stabil föreningen med god ekonomi och trevligt läge i centrala Borgholm. Här bor ni nära affärer, skola, trevlig natur och vacker sandstrand.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Vinnare - Årets Prestation - Mäklarföretag

Guldhemmet 2020

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Åkaren i Borgholm

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling