Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Borås
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Borås

Trandaredsgatan 31

Borås, Borås kommun

Visa på karta

1 590 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    71,5 m²
    Våning
    3 av 4, hiss finns ej
    Avgift
    3 725 kr/mån

Byggår
1963
Förening
BRF Hjälmen nr 10
Energiklass
D
Pris/m²
22 238 kr/m²
Välkommen till denna imponerande lägenhet på Trandaredsgatan 31 i Borås, där modern design möter funktionalitet. Denna nyrenoverade bostadsrätt om 71,5 kvadratmeter erbjuder en perfekt blandning av stil och komfort. Med sina tre rum och en välplanerad layout, är den ett utmärkt val för både par och familjer. Låt dig förtrollas av den vackra utsikten över takåsarna från den härliga balkongen i sydvästläge, där du kan njuta av solens strålar från förmiddag till kväll. Lägenheten är utrustad med modern och påkostad utrustning som gör vardagen till en fröjd. Området är barnvänligt och erbjuder närhet till både gröna områden och smidiga kommunikationer, vilket gör det enkelt att ta sig runt i staden. Den välskötta föreningen har en stabil ekonomi, vilket ger trygghet för framtida investeringar. Denna bostad på tredje våningen är ett idealiskt val för dig som söker ett hem där varje detalj är noga genomtänkt. Missa inte chansen att uppleva denna fantastiska lägenhet som kombinerar stadslivets bekvämligheter med lugnet av ett ombonat hem. På bara några minuters promenad når du skola och förskola samt Kransmossens friluftsanläggning. Pilens livs en välsorterad Ica affär samt ett mysigt Cafe finner du på promenadavstånd. Välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Hjälmen nr 10

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling