Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Torslanda
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Torslanda

Tullan Finks Gata 6

Björlanda, Göteborgs kommun

Visa på karta

3 550 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    75 m²
    Våning
    1 av 4, hiss finns
    Avgift
    4 000 kr/mån

Byggår
2026
Förening
BRF Kvisljungeby Ängar
Pris/m²
47 333 kr/m²
Premium
Hiss
Välkommen hem till lägenhet 2A-1101, med 3 rum och kök och 75 kvadratmeter på våning 1. * Läs om Egnahemsbolagets kampanj under dokument. Observera att kampanjen redan är aktiverad på utgångspriset! Försäljningspriset är redan inkluderat ett avdrag på 150 000 kr från ordinarie pris ( 3.700 000 kr) på grund av pågående kampanj. Kampanjen pågår fram till 2026-05-12. Läs mer om kampanjen under dokument. Denna trea har luftiga ytor och en social planlösning. När du öppnar dörren möts du av en entréhall med avhängning och förvaring i klädkammare. Sedan öppnar hemmet upp sig i ett stort rum där kök, matplats och vardagsrum smälter samman i en halvöppen planlösning. Köket är utrustat med allt som ett modernt kök ska ha: kyl och frys i fullhöjd, diskmaskin, mikrovågsugn, spis med induktionshäll och varmluftsugn. Allt i ett stilrent vitt utförande. Köket är också utrustat med kolfilterfläkt. Från vardagsrummet når du lägnhetens stora sovrum och badrum. Badrummet är helkaklat med en duschhörna i klarglas. Ditt nya hem har bra tvättmöjligheter med egen tvättmaskin och torktumlare. Ovanpå maskinerna ligger en praktisk bänkskiva där du kan vika tvätt och det finns överskåp med gott om förvaring. Det stora sovrummet har gott om plats för dubbelsängen och bra förvaring i två garderober och ett linneskåp. Från detta sovrum har du utgång till entrevlig balkong med vy över innergården. På balkongen ryms en sittgrupp och läget är också smidigt för dig som vill kunna ha uppsikt över lekande barn på gården. Det mindre sovrummet ligger på andra sidan lägenheten innanför vardagsrummet och här finns ytterligare en garderob.