Logotyp av LF Fastighetsförmedling Göteborg - Öster
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Göteborg - Öster

Smörslottsgatan 20

Björkekärr, Göteborgs kommun

Visa på karta

3 525 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    76 m²
    Våning
    6 av 8, hiss finns
    Avgift
    4 736 kr/mån

Byggår
2020
Förening
BRF Smörslottet
Energiklass
C
Pris/m²
46 382 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Välkommen till en rymlig och välplanerad bostad som erbjuder ett hem att trivas i under lång tid framöver. Här möts du av en modern och inbjudande atmosfär med stilrena materialval och generösa ytor för både umgänge och avkoppling. Den genomtänkta planlösningen skapar en naturlig balans mellan sociala ytor och privata rum, vilket gör bostaden perfekt för både familjer och par som vill ha gott om plats. Bostaden präglas av stora fönsterpartier som släpper in rikligt med ljus och ger en härlig känsla av rymd. Här bor du bekvämt med allt du behöver – moderna bekvämligheter, goda förvaringsmöjligheter och tillgång till en rymlig balkong som förlänger vardagsrummet utomhus. Läget är dessutom utmärkt med närhet till grönområden, skolor, service och goda kommunikationer som snabbt tar dig in till centrala Göteborg. Ett boende som kombinerar komfort, funktion och trivsel på bästa sätt. Bostaden är belägen i populära Björkekärr med närhet till Delsjöområdets vackra natur. Här får du tillgång till över 2000 hektar skog, bara 950 meter från din dörr. Området erbjuder allt från parkliknande bokskogar och badplatser till motionsspår och orörd vildmark – perfekt för dig som vill kombinera stadsliv med naturens lugn.
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Smörslottet

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling