Logotyp av HusmanHagberg Norrköping
Logotyp av HusmanHagberg Norrköping

Holmtorpsvägen 33A

Björkalund, Norrköpings kommun

Visa på karta

2 225 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    73 m²
    Våning
    2 av 4, hiss finns
    Avgift
    6 038 kr/mån

Byggår
2022
Förening
HSB BRF Björkalund 2 Norrköping
Energiklass
B
Pris/m²
30 479 kr/m²
Balkong
Hiss
Nu har du möjlighet att förvärva en välplanerad trerumslägenhet om 73 kvm på andra våningen – med Vrinneviskogen som närmsta granne och Björkalunds idylliska omgivningar precis utanför dörren. Här väntar en bostad med genomtänkt planlösning som skapar en ljus och öppen atmosfär. Lägenheten rymmer tre rum, kök samt ett badrum utrustat med alla nödvändigheter. Från den inglasade balkongen blickar du ut över en lummig dunge – en perfekt plats för att varva ner efter arbetsdagen eller njuta av en kopp kaffe i lugn och ro. Björkalund är ett uppskattat och omtyckt bostadsområde som erbjuder en stillsam tillvaro. Med naturen och Vrinneviskogen runt hörnet finns alltid möjlighet till härliga promenader längs vackra skogsstigar och frisk luft närhelst du önskar. Här bor du i en harmonisk miljö som förenar det bästa av två världar – lugn och grönska samtidigt som du har stadens bekvämligheter inom bekvämt avstånd. Området erbjuder goda förutsättningar för en enkel vardag. Inom kort gångavstånd finns förskola, matvarubutiken Östensson samt smidiga kommunikationsmöjligheter. Fina lekplatser och trygga grönområden gör det dessutom till en perfekt plats för barnfamiljer. Ett hem där både naturen och vardagen fungerar i perfekt samspel – för dig som söker ett boende med balans mellan aktivitet, avkoppling och närhet till allt du behöver. Varmt välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Björkalund 2 Norrköping

Karta & restider

Säljkollen