Logotyp av LF Fastighetsförmedling Göteborg Nordost
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Göteborg Nordost

Tellusgatan 41

Bergsjön, Göteborgs kommun

Visa på karta

1 850 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    82 m²
    Våning
    6 av 7, hiss finns
    Avgift
    5 548 kr/mån
    Driftkostnad
    12 300 kr/år

Byggår
2021
Förening
BRF Bergstoppen 2
Energiklass
C
Pris/m²
22 561 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Varmt välkommen till en smart planerad trea högt upp i huset med inglasad balkong i västerläge som bjuder på många soltimmar. Bostaden håller en hög standard där inget har lämnats åt slumpen. Här finner du bland annat spotlights i det helkaklade badrummet som dessutom är utrustat med golvvärme. Vidare erbjuds ett komplett utbud av vitvaror, genomgående parkettgolv, smakfullt målade väggar i harmoniska kulörer, klädkammare samt rymliga garderober med skjutdörrar. Med endast tio minuter med bil når du Allum som erbjuder flera matbutiker, shoppingmöjligheter och ett resecentrum. Via kollektivtrafiken tar du dig smidigt in till centrala Göteborg på cirka 20 minuter. I närområdet trafikerar spårvagnslinje 7 och 11 samt buss 21.
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Bergstoppen 2

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling