Logotyp av Fastighetsbyrån Kalmar
Logotyp av Fastighetsbyrån Kalmar

Röda Gatan 12D

Berga, Kalmar kommun

Visa på karta

935 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    80 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    6 219 kr/mån
    Driftkostnad
    1 740 kr/år

Byggår
1968
Förening
Riksbyggen BRF Arkaden
Energiklass
E
Pris/m²
11 688 kr/m²
Balkong
Välkommen till en ljus och välplanerad trerumslägenhet på 80 kvm, belägen på tredje våningen i den stabila föreningen Riksbyggens Brf Arkaden. Här bor du i ett lugnt område nära grönområden, skolor och goda kommunikationer in till centrum. Bostaden har genomgående parkettgolv och ett fräscht badrum med klinkerplattor. Köket är äldre men rymligt och erbjuder gott om arbetsyta samt plats för matgrupp. Vardagsrummet är stort och socialt med utgång till en solig balkong i söderläge med utsikt över föreningens grönskande gård. De två sovrummen är i bra storlek och ger flexibla möbleringsmöjligheter. Till lägenheten hör även ett förråd. Brf Arkaden är en välskött förening med gym, tvättstugor, föreningslokal, övernattningsrum samt garage- och p-platser i separat kö. Fiber finns via Telenor och kabel-tv via ComHem. Kontakta mäklare för visning!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Arkaden

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling