Logotyp av Croisette Nybyggt
Logotyp av Croisette Nybyggt

Beddinge Ängshus 7

Beddingestrand, Trelleborgs kommun

Visa på karta

3 095 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    78 m²
    Våning
    2 av 4, hiss finns
    Avgift
    5 095 kr/mån
    Driftkostnad
    17 280 kr/år

Förening
BRF Ängshusen 2 i Strandbyn
Pris/m²
39 679 kr/m²
Premium
Nyproduktion
Balkong
Hiss
Drömmer du om ett stilrent och naturnära boende, där du vaknar till panoramavyer och njuter av grönskande landskap och har golfbanan som din närmsta granne? Högst upp i eftertraktade Strandbyn ligger de tre Ängshusen - eleganta och moderna bostäder designade för en livsstil utöver det vanliga. I Rotundan, som är Strandbyns facilitetsanläggning, kan du njuta av samvaro med dina grannar, basta, bada i poolen och nyttja gemensamhetslokalerna för sammankomster. Den andra etappen av Ängshusen, har planerad färdigställning sommaren 2026. Med generösa fönsterpartier, imponerande takhöjder och rymliga uteplatser och terrasser får du en harmonisk mix av lyx och naturkänsla - perfekt för både permanentboende och semesterdrömmen. Här erbjuds eleganta och genomtänkta bostäder för dig som söker ett permanent hem eller en exklusiv fritidsbostad, där arkitektur, kvalitet och livsstil står i fokus. Modernt boende med stil och rymd. För dig som önskar finns möjlighet till uthyrning i upp till 10 veckor per år. De tre Ängshusen består av bostäder i varierande storlekar från 36 till 103 kvm, där takhöjder upp till 5 meter och stora fönsterpartier skapar en ljus och luftig atmosfär. Husens spännande arkitektur med delvis förskjutna våningsplan ger varje bostad en unik karaktär och optimalt ljusinsläpp samt väl tilltagna balkonger i två väderstreck. - Bottenplan erbjuder fem lägenheter per hus med 5 meters takhöjd i de sociala ytorna, privata trädgårdstäppor och entresolvåningar ovanför sovrum och badrum. - Våning två och tre rymmer sex lägenheter per plan i varierande storlekar - studios, tvåor och treor - alla med generösa balkonger på 2,4 meters djup, perfekta för härliga sommardagar. - Penthouseplanet inrymmer fyra unikt designade takvåningar med nästan 3 meters takhöjd och balkonger som löper runt hela lägenheten, vilket skapar en fantastisk utemiljö med oslagbar utsikt. Läs mer om projektet på: https://we.se/bostader/beddinge-beach Vi har löpande visningar på plats. Om den angivna tiden inte passar så bokar vi gärna ett separat möte!