Logotyp av Svenska Mäklarhuset Järfälla
Logotyp av Svenska Mäklarhuset Järfälla

Gripengatan 10

Barkarbystaden, Järfälla kommun

Visa på karta

3 495 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    84 m²
    Avgift
    5 755 kr/mån
    Driftkostnad
    5 200 kr/år

Byggår
2016
Förening
BRF Friflygaren
Energiklass
D
Pris/m²
41 607 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Här bor du nästan vid Stora Torget i expanderande Barkarbystaden! Öppen social planlösning. Rymliga sovrum. Balkong mot innegård. Rejält helkaklat duschrum med tvättdel. Välkomnande hall där ni möts av lägenhetens smakfulla stil på en gång. Genomgående i hela bostaden är det vitmålade väggar. Plats för avhängning. Ytterligare förvaring i garderob. Trevligt vardagsrum med plats för större soffgrupp samt tv-möbel. Bra ljusinsläpp. Trivsamt och rymliga sovrum med gott om plats för en dubbelsäng samt annat möblemang. Mycket stilfullt kök från HTH med goda arbetsytor och marmorskiva och stänkskydd i vitt marmorkomposit. Underlimmad diskho med praktisk matavfallskvarn. De helintegrerade vitvarorna är från Simens och består av;; induktionshäll, köksfläkt, micro, diskmaskin, kyl och frys. Plats för ett större middagssällskap framför fönstren. Vitmålade väggar samt 1-stavsgolv i vitlaserad ek. Exklusivt badrum med vitt kakel på väggarna samt klinkergolv med behaglig golvvärme. Badrummet är utrustat med: snygg takdusch med glasvägg, spegel med inbyggd belysning, wc och handfat i kommod. I badrummet finns även en praktisk tvättdel med arbetsbänk och förvaringsskåp. Tvättmaskin och torktumlare från Siemens. förvaringsmöjligheter i rymlig klädkammare/förråd. Detta är en bostad där inget lämnats åt slumpen! Ett hem att verkligen stormtrivas i! Kontakta ansvarig mäklare för mer information.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarföretag