Logotyp av Fastighetsbyrån Bålsta
Logotyp av Fastighetsbyrån Bålsta

Stockholmsvägen 32

Bålsta - Gamla Bålsta, Håbo kommun

Visa på karta

3 200 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    96 m²
    Våning
    2 av 4, hiss finns
    Avgift
    6 267 kr/mån
    Driftkostnad
    7 160 kr/år

Byggår
2007
Förening
BRF Solslätten
Energiklass
D
Pris/m²
33 333 kr/m²
Balkong
Hiss
Äntligen finns en stor lägenhet till salu i populära Brf Solslätten. I dagsläget finns det två sovrum där två till kan skapas om behovet finns. Lägenheten karaktäriseras av en social och delvis öppen planlösning mellan kök och vardagsrum, bra ljusinsläpp genom stora fönster och en rymlig balkong med skjutbara glaspartier, härifrån ser du ut över föreningens grönskande innergård och naturen runtomkring. Bra förvaringsmöjligheter i flera garderober, en klädkammare och förråd i lägenheten samt ett gallerförråd i källarplan. Tvättmöjligheter finns i lägenheten och en gemensam tvättstuga finns i husets bottenplan. I grannhuset finns även gemensamma utrymmen i form av relax med bastu och på innergården finns en boulebana. I föreningens byggnad finns även det välrenommerade Schillströms Hantverksbageri. Centralt och bekvämt läge mitt emellan centrum med tågstation och den gamla delen av Bålsta med flertalet caféer, ett rikligt utbud av restauranger och mataffär. Centrala bekvämligheter i kombination med fina promenadstråk i naturen. I området finns flertalet förskolor och skolor.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Solslätten

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling