Logotyp av SkandiaMäklarna Göteborg Hisingen
Logotyp av SkandiaMäklarna Göteborg Hisingen

Sagogången 30

Backa / Hisings Backa, Göteborgs kommun

Visa på karta

1 750 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    69 m²
    Våning
    1 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    4 476 kr/mån
    Driftkostnad
    4 080 kr/år

Byggår
1968
Förening
Riksbyggen BRF Sagogången
Energiklass
E
Pris/m²
25 362 kr/m²
Premium
Balkong
Här erbjuds en stor och välplanerad tvårummare som har gjorts om till tre rum och kök, belägen i den populära föreningen Brf Sagogången. Här bor du i ett lugnt och familjevänligt område med stora gröna gårdar mellan husen och lekplatser för barnen. Bostaden har en generös balkong där du kan njuta av soliga dagar och trevliga stunder utomhus. Bredband ingår i avgiften, och föreningen är både välskött och omtyckt. Här finns närhet till allt man behöver för en smidig vardag – kommunikationer, förskolor, skolor och service. I området ligger både Selma Lagerlöfs Torg och Bäckebol Center, där ett brett utbud av butiker och service väntar. Med goda förbindelser tar du dig enkelt till centrala Göteborg, vilket gör detta boende både praktiskt och trivsamt, mitt i hjärtat av Hisings Backa.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Sagogången

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling