Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Avesta
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Avesta

Frejgatan 12A

Avesta, Avesta kommun

Visa på karta

640 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    71 m²
    Våning
    1 av 3
    Avgift
    6 214 kr/mån
    Driftkostnad
    2 160 kr/år

Förening
Riksbyggen BRF Avestahus nr 4
Pris/m²
9 014 kr/m²
Premium
Välkommen till denna trivsamma bostadsrätt på Frejgatan 12A i hjärtat av Avesta. Denna välplanerade trea, belägen på första våningen endast en halvtrappa upp, erbjuder ett bekvämt och lättillgängligt boendealternativ. Med ett generöst gavelläge får du maximalt med ljusinsläpp och en känsla av rymd i varje rum. Lägenheten sträcker sig över 71 kvadratmeter och består av tre rum, vilket ger gott om plats för både umgänge och avkoppling. Här bor du i en stabil förening med god ekonomi, vilket borgar för en trygg boendemiljö och framtida investering. Det centrala läget gör det enkelt att ta del av Avestas utbud av service, butiker och kommunikationer. Allt du behöver finns inom gångavstånd, vilket förenklar vardagen och ger mer tid över till det som verkligen betyder något. Välkomna att anmäla er på visning! / Alexander Weidenhag Reg. Fastighetsmäklare 0725-05 60 67
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Avestahus nr 4

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling