Logotyp av Hometown Fastighetsmäkleri
Logotyp av Hometown Fastighetsmäkleri

Åre Strand 1A2 vecka 14

Åre strand, Åre kommun

Visa på karta

125 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    76 m²
    Våning
    1 av 2
    Avgift
    330 kr/mån

Byggår
2004
Pris/m²
1 645 kr/m²
Premium
Uteplats
Välkommen till Åres femte årstid, Vårvinter! Nu har du möjlighet att komma hit vecka 14 varje år och bo i egen andelslägenhet bara ett stenkast från Holiday Club nere vid Åresjön som erbjuder härliga vyer över fjällvärlden och kanske till och med ett tidigt bad från den närbelägna stranden. Vecka 14 är den tid på året då Åre erbjuder det bästa av allt vintersäsongen har att erbjuda. Det är nu vi ser fram emot vårskidåkning, plockar fram turutrustningar, ryggsäckar, små spadar, elddon, matsäck och sittunderlag för att komma ut och njuta av solen, och vissa år firar vi påsk denna vecka. RCI poäng 107 00. Lördagsbyte och husdjur välkomna Holiday Club ownership erbjuder ett semesterboende där du äger en andelsvecka i en bestämd lägenhet. Här finns allt du behöver för en härlig vecka i fjällvärlden och lägenheten är fullt utrustad för 6 personer. Sovrum med dubbelsäng, stort badrum med bastu, vardagsrum med braskamin och fullt utrustat kök. Här finns en balkong i västerläge med fin utsikt över backarna i centrala Åre. Lakan och handdukar finns på plats och du behöver inte bekymra dig om städning. Som att bo på hotell, fast bättre. Observera att invändiga bilder kommer från exempellägenhet och inredning därför kan avvika från aktuell lägenhet Lägenheten ligger bara 100 meter från Holiday Club med äventyrsbad, gym, minigolfbana, bowlinghall, affär och flera restauranger och via en gångbro kommer du snabbt till stationshuset med ICA och ännu fler affärer. Denna andelsvecka ger poäng till det internationella RCI-systemet som ger dig möjlighet att byta din vecka till en semester någon annanstans i världen eller om du vill komma till Åre en annan vecka något år. Läs gärna mer om Holiday Club ownership på deras informativa hemsida www.holidayclub.se/ownership