Logotyp av Bjurfors Åre
Logotyp av Bjurfors Åre

Kallströmsväg 23A, lgh C1204

Åre By, Åre kommun

Visa på karta

4 475 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    55 m²
    Våning
    4 av 9, hiss finns
    Avgift
    2 473 kr/mån
    Driftkostnad
    6 000 kr/år

Byggår
2021
Förening
BRF View Åre 2
Pris/m²
81 364 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Letar du efter ett modernt och bekvämt boende i Åre med närhet till både skidåkning och cykling? Denna bostad på 55 kvm i View 2 med tre rum och kök erbjuder dig ett perfekt läge till liften VM8:an som tar dig upp till skidområdet på vintern och till Åre Bike Park på sommaren. Hela lägenheten har en stilren och harmonisk inredning med kvalitativa materialval. Det är genomgående moderna kulörer som ger en lugn och trivsam atmosfär. Bostadens sociala ytor är planerade tillsammans. Köket från Ballingslöv är modernt och välutrustat med kyl/frys, vinkyl, ugn kombinerad med mikro, diskmaskin och induktionshäll med integrerad köksfläkt. Vitvarorna är från Siemens. Här kan du laga goda måltider och njuta av dem vid matplatsen som rymmer flera personer. Vardagsrummet har en generös soffgrupp där du kan du umgås med familj och vänner eller bara slappa framför TV:n. Här finns också utgång till balkongen. Bostadsrätten har två sovrum, ett med dubbelsäng och ett med våningssäng, som är mysiga och praktiska. Här kan du sova gott efter en dag i backen eller på cykeln. Badrummet är fräscht och funktionellt med dusch, wc, kommod med tvättställ och bastu. Bostadsrätten överlåts möblerad och utrustad med reservation för personliga tillhörigheter och stylingprodukter. Det är vattenburen golvvärme i hela lägenheten. Badrummet har dessutom elektrisk golvvärme.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende