Logotyp av Bjurfors Skellefteå
Logotyp av Bjurfors Skellefteå

Frögatan 322

Skellefteå kommun

Visa på karta

995 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    84,5 m²
    Våning
    1 av 1, hiss finns ej
    Avgift
    4 639 kr/mån
    Driftkostnad
    19 776 kr/år

Byggår
1976
Förening
BRF Frögårdarna
Energiklass
D
Pris/m²
11 775 kr/m²
Premium
Uteplats
Varmt välkommen till Frögatan 322! Här erbjuds en trivsam gavellägenhet med en genomtänkt planlösning och genomgående äldre men välbevarade ytskikt — en perfekt möjlighet för dig som vill sätta din egen prägel och skapa ditt drömboende. Köket är ljust och inbjudande med plats för en matgrupp om cirka fyra till sex personer. Det rymliga vardagsrummet ger gott om utrymme för både matplats, soffgrupp och övriga möbler utan att kännas trångt. Bostaden har två generösa sovrum med plats för både säng och förvaringsmöbler. Badrummet är praktiskt utformat och kombinerat med en separat del för tvätt. Här finns dessutom goda förvaringsmöjligheter i form av en stor klädkammare. Lägenheten erbjuder två fantastiska uteplatser, och tack vare gavelläget med den generösa tomtytan kan du njuta av solen från morgon till kväll. Här finns även fina möjligheter för dig med gröna fingrar att skapa en harmonisk och trivsam utemiljö. Boendet har ett bekvämt läge med närhet till mataffär, skola, busshållplats, centrum, Söders handelsområde, vårdcentral och mycket mer. Välkommen!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

BRF Frögårdarna

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling