Logotyp av Svenska Mäklarhuset Göteborg
Logotyp av Svenska Mäklarhuset Göteborg

Bergkullegatan 4A

Alingsås kommun

Visa på karta

2 745 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    75 m²
    Våning
    1, hiss finns
    Avgift
    6 130 kr/mån
    Driftkostnad
    10 200 kr/år

Förening
BRF Bergkullen
Energiklass
C
Pris/m²
36 600 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Välkommen till denna välplanerade trerummare om 75 kvm i nyproducerade Brf Bergkullen. Här bor du i ett lugnt och naturnära område med närhet till stadens bekvämligheter. Lägenheten erbjuder en öppen planlösning mellan kök och vardagsrum, två rymliga sovrum samt en generös uteplats – perfekt för avkoppling och sociala tillställningar. Mycket bra förvaring i form av både klädkammare och en god mängd garderober. Med moderna materialval och genomtänkt design är detta ett hem att trivas i. En mycket trevlig föreningen uppe på toppen av Stadsskogen. I månadsavgiften ingår värme, bredband (hastighet upp till ca 100 Mbit/sek), digital-TV samt abonnemang för bredbandstelefoni, bostadsrättstillägg för hemförsäkringen. Bostäderna på Bergkullegatan är byggda med hög hållbarhetsprofil och är Svanenmärkta och ger därför också möjlighet till grönt bolån med bättre bolånevillkor. Kontakta mäklaren idag för att boka din visningstid!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarföretag

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

BRF Bergkullen

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling