Logotyp av Mäklarringen Botkyrka/Salem
Logotyp av Mäklarringen Botkyrka/Salem

Lagmansbacken 6 5tr

Alby - Norsborg, Botkyrka kommun

Visa på karta

1 925 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    54 m²
    Våning
    5 av 5, hiss finns
    Avgift
    4 731 kr/mån
    Driftkostnad
    4 680 kr/år

Byggår
2017
Förening
BRF Tingsterrassen
Pris/m²
35 648 kr/m²
Premium
Hiss
Nu har du möjlighet att förvärva en kvadratsmart trea med högt i tak som badar i härligt ljusflöde från takfönster Här har du goda förvaringsmöjligheter med fina och fräscha ytskikt. Golvet är belagda med ekparkett och väggarna är vitmålade. Rymligt allrum med plats för soffa och annat möblemang. Köket har en komplett maskinpark och kök från Marbodal. Badrummet är helkaklat med golvvärme och har en kombinerat tvätt- och torkmaskin. Två rymliga sovrum med garderober. Du bor nära: - Tunnelbanan som tar dig till T-centralen på ca. 33 min. - Busskommunikationer som tar dig till Huddinge, Södertörns Högskola, Fruängen & Tumba Pendeltågsstation. - E4:an som tar dig till centrala Stockholm på knappt 20 min. Detta innebär slut på tidskrävande turer och tid till annat. Kontakta ansvarig mäklare för visning!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Tingsterrassen

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling