Logotyp av Fastighetsbyrån Åkersberga
Logotyp av Fastighetsbyrån Åkersberga

Kanalvägen 28

Åkersberga Centralt, Österåkers kommun

Visa på karta

2 370 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    81,7 m²
    Våning
    3 av 5, hiss finns
    Avgift
    5 973 kr/mån

Byggår
1994
Förening
BRF Brofästet 1
Energiklass
D
Pris/m²
29 009 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Välkommen in i en välplanerad och inbjudande bostad där varje kvadratmeter är genomtänkt. Hallen erbjuder praktiska, avskilda upphängningsmöjligheter som skapar en ordnad och trivsam entré. Direkt från hallen nås en generös klädkammare med gott om förvaring — perfekt för dig som vill hålla hemmet organiserat. Badrummet är stilrent med kaklade väggar och utrustat med handdukstork samt en rymlig dusch. Här finns även tvättmaskin och torktumlare från 2023 samt en ny toalett från samma år, vilket ger en modern och bekväm vardagsstandard. Köket är funktionellt och erbjuder rikligt med både förvaring och arbetsytor samt diskmaskin. Det är idag avskilt från vardagsrummet, men för den som önskar finns möjligheten att öppna upp för en mer social planlösning. Det stora vardagsrummet bjuder in till både umgänge och avkoppling, med fint ljusinsläpp och utgång till en balkong i västerläge — perfekt för att njuta av eftermiddags- och kvällssol. Bostaden rymmer två rymliga sovrum. Det större har plats för dubbelsäng och erbjuder fyra garderober. Det andra sovrummet är också generöst tilltaget med utrymme för dubbelsäng och förvaring. Från båda sovrummen har du en rogivande utsikt mot Åkers kanal, vilket skapar en harmonisk känsla. En bostad som kombinerar funktion, komfort och ett attraktivt läge — redo att bli ditt nya hem.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Brofästet 1