Logotyp av LF Fastighetsförmedling Kista
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Kista

Imatragatan 162

Akalla Trädgårdsstad, Stockholms kommun

Visa på karta

2 195 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    76,5 m²
    Avgift
    6 006 kr/mån

Byggår
1973
Förening
HSB BRF Trädgårdsstaden i Stockholm
Energiklass
F
Pris/m²
28 693 kr/m²
Premium
Uteplats
Varmt välkommen till detta fina radhus med uteplats mot innergård med lekplats och gröna ytor. Hela bostaden är i fräscht skick med kök med matplats för 4 personer, vita skåpsluckor, rostfria vitvaror, inbyggd diskmaskin, induktionshäll, ugn och micro. Stilrent golv i klinker samt spotlights. Vitmålade väggar. Helkaklat badrum med badkar, handfat med kommod samt wc. Stort vardagsrum samt sovrum på ovanvåningen. Klädkammare. Underbar, solig uteplats med kvällssol. Bostaden ligger i mysiga och barnvänliga Trädgårdsstaden. Från bostaden är det endast en kort promenad till tunnelbanan, buss, 4-h gård, husbybadet samt järvafältet. 10 min till Sollentuna centrum, Kista galleria och Barkarby. Flera skolor och förskolor ligger i området.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Trädgårdsstaden i Stockholm

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling